Velocitas 5 op bezoek bij Reeuwijk 3

Om​ ​kwart​ ​over​ ​12​ ​verzamelde​ ​het​ ​aantrekkelijkste​ ​team​ ​van​ ​Velocitas​ ​bij​ ​de​ ​kantine​ ​voor speelweekend​ ​nummer​ ​twee.​ ​Een​ ​snelle​ ​blik​ ​op​ ​de​ ​ondergelopen​ ​velden​ ​en​ ​de​ ​knappe koppen​ ​van​ ​het​ ​vijfde​ ​zagen​ ​de​ ​bui​ ​al​ ​hangen.​ ​Er​ ​werd​ ​besloten​ ​om​ ​buiten​ ​de​ ​deur​ ​te​ ​gaan spelen.​ ​Enkele​ ​minuten​ ​later​ ​vertrok​ ​een​ ​colonne​ ​auto’s​ ​richting​ ​het​ ​altijd​ ​zonnige​ ​Reeuwijk, om​ ​daar​ ​op​ ​te​ ​nemen​ ​tegen​ ​het​ ​team​ ​met​ ​de​ ​originele​ ​naam​ ​Reeuwijk​ ​3.

Eenmaal​ ​aangekomen​ ​bleek​ ​Velocitas​ ​5​ ​van​ ​de​ ​regen​ ​in​ ​de​ ​drup​ ​te​ ​zijn​ ​beland.​ ​Ook Reeuwijk​ ​bleek​ ​niet​ ​te​ ​kunnen​ ​ontkomen​ ​aan​ ​het​ ​natuurgeweld.​ ​De​ ​wedstrijden​ ​waren tijdelijk​ ​stilgelegd​ ​en​ ​groepjes​ ​spelers​ ​van​ ​verschillende​ ​verenigingen​ ​kwamen​ ​één​ ​voor​ ​één de​ ​knusse​ ​kantine​ ​binnen​ ​druppelen.​ ​Velocitas​ ​5​ ​kon​ ​niet​ ​anders​ ​dan​ ​zich​ ​schikken​ ​in ontstane​ ​situatie​ ​en​ ​wachtte​ ​net​ ​als​ ​iedereen​ ​in​ ​spanning​ ​de​ ​wolkbreuk​ ​af.

Na​ ​een​ ​vertraging​ ​van​ ​ruim​ ​een​ ​half​ ​uur​ ​kon​ ​de​ ​scheidsrechter​ ​eindelijk​ ​het​ ​langverwachte startsignaal​ ​geven.​ ​Het​ ​regende​ ​nog​ ​steeds​ ​maar​ ​het​ ​weer​ ​leek​ ​niet​ ​in​ ​het​ ​vaarwater​ ​van​ ​de Leiderdorpers​ ​te​ ​zitten.​ ​Na​ ​een​ ​vroege​ ​achterstand​ ​kwam​ ​Velocitas​ ​weer​ ​op​ ​gelijke​ ​hoogte met​ ​de​ ​Reeuwijkers.​ ​Het​ ​stond​ ​als​ ​een​ ​paal​ ​boven​ ​water​ ​dat​ ​de​ ​Leiderdorpers​ ​kansen hadden​ ​om​ ​de​ ​tweede​ ​winst​ ​van​ ​het​ ​seizoen​ ​te​ ​pakken.

Na​ ​een​ ​kwartier​ ​legde​ ​de​ ​scheidsrechter​ ​het​ ​spel​ ​vanwege​ ​een​ ​nieuwe​ ​wolkbreuk​ ​stil.​ ​Even was​ ​er​ ​de​ ​angst​ ​dat​ ​een​ ​hervatting​ ​van​ ​de​ ​wedstrijd​ ​er​ ​niet​ ​meer​ ​in​ ​zou​ ​zitten.​ ​De​ ​regenval bleek​ ​uiteindelijk​ ​een​ ​storm​ ​in​ ​een​ ​glas​ ​water​ ​te​ ​zijn.​ ​Na​ ​een​ ​kwartier​ ​bleek​ ​de scheidsrechter​ ​geen​ ​lulletje​ ​rozewater​ ​te​ ​zijn​ ​en​ ​hervatte​ ​hij​ ​de​ ​wedstrijd.

Tijdens​ ​de​ ​rust​ ​kon​ ​het​ ​vijfde​ ​team​ ​zich​ ​warmen​ ​aan​ ​de​ ​thee​ ​en​ ​lovende​ ​woorden​ ​over elkaars​ ​spel.​ ​Toen​ ​de​ ​tweede​ ​helft​ ​vijf​ ​minuten​ ​onderweg​ ​was​ ​leek​ ​Velocitas​ ​echter​ ​het​ ​kind met​ ​het​ ​badwater​ ​weg​ ​te​ ​gooien.​ ​Reeuwijk​ ​3​ ​kwam​ ​in​ ​een​ ​stroomversnelling​ ​en​ ​wist​ ​een achterstand​ ​van​ ​twee​ ​punten​ ​om​ ​te​ ​bouwen​ ​naar​ ​een​ ​voorsprong​ ​van​ ​3.​ ​Het​ ​water​ ​stond Velocitas​ ​5​ ​aan​ ​de​ ​lippen.​ ​Er​ ​moest​ ​wat​ ​gebeuren​ ​om​ ​niet​ ​kopje​ ​onder​ ​te​ ​gaan.

Velocitas​ ​begon​ ​te​ ​ploeteren.​ ​De​ ​harde​ ​werklust​ ​was​ ​hard​ ​nodig​ ​want​ ​Velocitas​ ​5​ ​stond​ ​op het​ ​punt​ ​om​ ​nat​ ​te​ ​gaan.​ ​In​ ​een​ ​wedstrijd​ ​die​ ​allesbehalve​ ​soepel​ ​verliep​ ​wisten​ ​onze senioren​ ​helden​ ​langzaamaan​ ​terug​ ​te​ ​komen​ ​in​ ​de​ ​wedstrijd.​ ​De​ ​verdediging​ ​wisselde​ ​van tactiek​ ​en​ ​bleek​ ​in​ ​het​ ​laatste​ ​gedeelte​ ​van​ ​de​ ​wedstrijd​ ​weer​ ​waterdicht​ ​als​ ​vanouds​ ​te​ ​zijn. Toch​ ​had​ ​Velocitas​ ​5​ ​nog​ ​een​ ​flinke​ ​taak​ ​voor​ ​de​ ​boeg.​ ​Een​ ​stortvloed​ ​aan​ ​schoten​ ​op​ ​de korf​ ​van​ ​de​ ​Reeuwijkers​ ​leverde​ ​het​ ​aantal​ ​benodigde​ ​punten​ ​op​ ​om​ ​langszij​ ​te​ ​komen​ ​bij Reeuwijk​ ​3.​ ​Bij​ ​een​ ​stand​ ​van​ ​16​ ​-​ ​16​ ​kon​ ​de​ ​scheidsrechter​ ​het​ ​niet​ ​meer​ ​droog​ ​houden.​ ​Al watertandend​ ​van​ ​de​ ​Leiderdorpse​ ​werklust​ ​floot​ ​hij​ ​voor​ ​einde​ ​wedstrijd.

Direct​ ​na​ ​het​ ​eindsignaal​ ​was​ ​daar​ ​de​ ​ontlading.​ ​De​ ​emoties​ ​waren​ ​zo​ ​nu​ ​en​ ​dan​ ​hoog opgelopen​ ​en​ ​de​ ​blijdschap​ ​met​ ​het​ ​gelijkspel​ ​was​ ​groot.​ ​Reeuwijk​ ​3​ ​had​ ​de​ ​overwinning​ ​in zicht​ ​maar​ ​moest​ ​plas​ ​op​ ​de​ ​plaats​ ​maken​ ​voor​ ​de​ ​werklust​ ​van​ ​Velocitas.​ ​Op​ ​weg​ ​terug naar​ ​de​ ​kantine​ ​was​ ​het​ ​stil​ ​in​ ​de​ ​groen-blauwe​ ​auto’s.​ ​De​ ​vermoeidheid​ ​eiste​ ​zijn​ ​tol​ ​en​ ​de equipe​ ​van​ ​Velocitas​ ​was​ ​verzonken​ ​in​ ​gedachten.​ ​Maar​ ​u​ ​weet​ ​gelukkig​ ​ook:​ ​stille​ ​wateren hebben​ ​diepe​ ​gronden.