Velocitas stijgt naar tweede plaats in eerste klasse

Korfbal​ ​-​ ​Het​ ​selectieteam​ ​van​ ​Velocitas​ ​heeft​ ​afgelopen​ ​zaterdag​ ​met​ ​20​ ​-​ ​23​ ​weten​ ​te winnen​ ​van​ ​Spirit​ ​uit​ ​Voorthuizen.​ ​Met​ ​de​ ​derde​ ​winst​ ​op​ ​rij​ ​stijgt​ ​Velocitas​ ​naar​ ​de tweede​ ​plaats​ ​in​ ​de​ ​eerste​ ​klasse​ ​van​ ​de​ ​veldcompetitie.

Het vlaggenschip van de Leiderdorpers kende een ijzersterke start tegen de ploeg uit Voorthuizen. Binnen tien minuten stond er een stand van 1 – 4 op het scorebord en waren er vier verschillende doelpuntenmakers aan de zijde van Velocitas. De Leiderdorpers speelden
dynamisch, waren ijzersterk in de verdediging en bulkten van het zelfvertrouwen.

Ook na de sterke openingsfase bleef Velocitas het heft in handen houden. Aanval na aanval werden de juiste mensen gevonden en in scoringspositie gebracht. Het leidde tot
aantrekkelijk korfbal met veel scorende spelers. De ruststand was 7 – 12 in het voordeel van
de Leiderdorpers.

Na rust leek er lange tijd niets aan de hand voor Velocitas. De verdediging had de ploeg uit Voorthuizen onder controle en ook het scoren verliep zonder grote problemen. De marge van 4 punten verschil werd gehandhaafd, tot tien minuten voor tijd. Spirit gooide nog
éénmaal alles in de strijd en scoorde binnen vijf minuten drie keer, wat de stand terug bracht tot 17 – 18. Velocitas moest oppassen dat het de wedstrijd niet uit handen zou geven.

De wake up call was niet aan dovemansoren gericht. Velocitas herpakte zich en wist de laatste tien minuten van de wedstrijd nog vijf keer te scoren. Na het laatste fluitsignaal stond
er een score van 20 – 23 als einduitslag. De opluchting was groot maar over de gehele wedstrijd gezien was de winst meer dan terecht.

Met de winst staat Velocitas nu op de tweede plek in de eerste klasse. Volgende week komt Victum uit Houten op bezoek bij de Leiderdorpers. Mocht Velocitas voor de vierde keer op rij winnen dan lijkt een plek bij de eerste drie een serieuze mogelijkheid te worden.

Scroll naar boven